Her kan du stemme på valgdagen

Valgdagen er mandag 9. september. På valgdagen må du stemme i den kommunen du er manntallsført. Hvis du er manntallsført i nye Namsos kommune kan du stemme på ett av disse stedene:

NTE Arena kl. 09.00 - 20.00
Bangsund skole kl. 12.00 - 19.00
Sørenget skole, gymsalen kl. 12.00 - 19.00
Otterøy skole, gymsalen kl. 12.00 - 19.00
Namdalseid samfunnshus kl. 12.00 - 19.00
Statland skole, gymsalen kl. 12.00 - 19.00
Fyret, Jøa kl. 12.00 - 19.00
Lundstua kl. 12.00 - 19.00

Usikker på hvor lokalene er? Da kan du sjekke på valglokaler.no

Forhåndsstemming

Nå kan du forhåndsstemme til kommunestyre- og fylkestingsvalget. Forhåndsstemming foregår i perioden 12. august til 6. september. I nye Namsos kommune kan du avgi stemme på følgende steder:

Namsos Storsenter:
Mandag - fredag kl. 10.00 - 20.00
Lørdager kl. 10.00 - 18.00
Fredag 6, september stenger vi kl. 15.30!

Namdalseid servicekontor
Mandag - fredag kl. 08.30 - 15.30
Onsdag 4. september til kl. 18.00

Fosnes servicekontor:
Mandag - torsdag kl. 10.00 - 14.00

valg.no kan du lese mer om forhåndsstemming

 

Forhåndsstemming på helseinstitusjoner

Vi tar imot forhåndsstemmer på helseinstitusjoner. Alle som vil kan komme og stemme, ikke bare beboere. Både ansatte, pårørende og andre er velkommen.

Fosnes sykeheim fredag 30.08. kl. 09.30 - 11.00
Seniorhuset fredag 30.08. kl. 10.00 - 11.00
Namsos bo- og velferdssenter fredag 30.08. kl. 12.30 - 13.30
Vestre Havn bo- og velferdssenter mandag 02.09. kl. 10.00 - 11.00
Bangsund bo- og velferdssenter mandag 02.09. kl. 12.30 - 13.30
Namdalseid helsetun onsdag 04.09. kl. 10.00 - 12.00
Namsos helsehus torsdag 05.09. kl. 10.30 - 12.00
Sykehuset Namsos torsdag 05.09. kl. 16.00 - 17.00

 

Stemme hjemme?

Velgere som på grunn av sykdom eller uførhet ikke kan komme til et valglokale, kan søke kommunen om å stemme hjemme. Hvis du har behov for det, må du ta kontakt med kommunen senest tirsdag 3. september ved å ringe tlf. 74 21 71 00.

Du må oppgi navn, adresse og telefonnummer. Så blir du kontaktet av en valgmedarbeider, slik at vi får avtalt tidspunkt for besøk.

Står du i manntallet?

For å kunne stemme ved høstens kommunestyre- og fylkestingsvalg må du stå i manntallet.

Det er den adressen du hadde 30. juni 2019 som avgjør hvilken kommune du tilhører til dette valget.
Dersom du mottar valgkort betyr det at du står i manntallet. Der står det hvilken kommune du er manntallsført i, hvilken krets du tilhører og åpningstid i kretsen. Hvis du ikke har mottatt valgkort innen 10. august bør du ta kontakt med kommunen for å sjekke om du står i manntallet.

Fra 15. juli kan du sjekke manntallet på følgende steder i nye Namsos kommune:

  • Biblioteket Namsos
  • Biblioteket Namdalseid
  • Servicekontoret Jøa
  • Lundstua (delmanntall for kretsen Salsnes/Lund)
  • Nerbutikken, Statland (delmanntall for kretsen Statland)

Hvis du finner feil eller mangler i manntallet kan du klage. Klagen må være skriftlig og begrunnet. Klage sendes til Valgstyret i nye Namsos kommune, postboks 333, 7801 Namsos

Godkjente lister til kommunestyrevalget 2019

Arbeiderpartiet
Nr. Navn Fødselsår Bosted
1 Arnhild Holstad 1963 Namsos
2 Baard Skoglund Kristiansen 1968 Jøa
3 Grete Kristine Oksdøl Lervik 1963 Nord-Statland
4 Bjørn Roald Helmersen 1969 Spillum
5 Gina Holmen Berre 1998 Spillum
6 Svein Storø 1967 Lund
7 Siv Grav 1965 Bangsund
8 Hans Jarle Stein 1949 Namdalseid
9 Renate Aglen Pedersen 1983 Bangsund
10 Gunnar Hojem 1947 Namsos
11 Marte Christin Jensen 1971 Namsos
12 Tove Helene Fossland 1955 Namdalseid
13 Jørn Helge Langstrand 1971 Nord-Statland
14 Trine Pedersen Fagerhaug 1963 Namsos
15 Frode Båtnes 1966 Otterøya
16 Lene Bjørlykke Olufsen 1983 Bangsund
17 Cato Berg 1963 Namsos
18 Bernth-Erik Øien Fossli 1976 Namdalseid
19 Silje Leirbekk 1985 Jøa
20 Kristine Anzjøn Brattgjerd 1989 Namdalseid
21 Frank Otto Grydeland 1963 Spillum
22 Venke Marie Heimdal 1970 Namsos
23 Joar Kolbjørn Reppen 1950 Salsnes
24 Siv-Lena Mjønes 1987 Namsos
25 Tom Cato Aune 1984 Namsos
26 Trine Kjøl Oksdøl 1971 Nord-Statland
27 Håvard Sæther 1979 Namsos
28 Evelyn Grunnan 1964 Namsos
29 Thore Jørgen Gustavsen 1968 Namdalseid
30 Synnøve Broman 1968 Bangsund
31 Jan Arve Homstad 1949 Namsos
32 Karin Elisabeth Sinnes 1958 Namsos
33 Bjørn Slørdal 1954 Namdalseid
34 Aase Helene Aglen 1951 Jøa
35 Egill Vatne 1948 Salsnes
36 Åse Sofie Nordgård 1964 Namsos
37 Terje Adde 1949 Namsos
38 Anne Catalin Klingen 1983 Bangsund
39 Bjørn Kristian Engen 1959 Namsos
40 Berit Øie 1962 Namsos
41 Sebastian Robert Wierzbicki 1978 Namsos
42 John Terje Larsen 1958 Namsos
43 Else Marit Nilsen 1971 Spillum
44 Nils Jørgen Jørgensen 1950 Namsos

 

Fremskrittspartiet

Nr. Navn Fødselsår Bosted
1 Svein Erik Bugge 1971 Namsos
2 Marika Aakervik Pedersen 1985 Namsos
3 Chris Overgaard Sverkmo 1945 Jøa
4 Stein Tore Wolff 1959 Bangsund
5 Jonas Hoddø 1984 Namsos
6 Anita Volden 1964 Vemundvik
7 Jon Løvli 1961 Namdalseid
8 Brian Olsen 1983 Namsos
9 Trond Wibe 1959 Namsos
10 Gunnar Modell 1949 Namsos
11 Fanny Steffensen 1952 Namsos
12 Bjørn Inge Sivertsen 1975 Spillum

 

Høyre
Nr. Navn Fødselsår Stilling
1 Lisa Therese Gamst Aglen 1979 Kunderådgiver
2 Amund Lein 1982 Daglig leder
3 Joar Olav Grøtting 1955 Daglig leder
4 Iren Anita Halbostad 1952 Geriatrisk sykepleier
5 Nils Sigurd Klykken 1981 Arbeidende styreleder
6 Øystein Sundnes 1991 Advokat
7 Olav Martin Ribsskog 1939 Pensjonist
8 Sigurd Pettersen 1962 Senior bedriftsrådgiver
9 Silje Sandnes 1976 Operasjonssykepleier
10 Mathis Andreas Heibert 1972 Overlege
11 Jørund Sverre Sandnes 1948 Boktrykker
12 Geir Tore Buvarp 1960 Lufthavnsjef
13 Mona Engstrøm 1976 Regnskapskonsulent
14 Arnt Skillingstad Rørvik 1967 Finansdirektør
15 Tom Collett Prytz 1946 Pensjonist
16 Morten Pedersen 1982 Daglig leder
17 Hege Bjørgum Skillingstad 1968 Advokat
18 Irina Vladimirovna Halbostad 1974 Kommunelege
19 Sissel Duun Kvalstad 1950 Butikkmedarbeider
20 Per Bjarne Brasøygård 1944 Pensjonist
21 Siw Bleikvassli 1969 Advokat

 

Kristelig Folkeparti
Nr. Navn Fødselsår Bosted
1 Anette Liseter 1984 Namdalseid
2 Astrid Gustad Angelus 1972 Namsos
3 Alfred Olav Fonn 1996 Namsos
4 Per Olav Mork 1962 Namsos
5 Margareth Katrine Fonn 1966 Spillum
6 Tone Laugen 1983 Jøa
7 Johanne Berre 1999 Spillum
8 Solfrid Berre 1975 Spillum
9 Jon Olav Skreddernes 1959 Jøa
10 Ida Alte 1948 Nord-Statland
11 Martin Andre Lande Lindau 1981 Namsos
12 Solvor Lende 1992 Namsos
13 Yngve Arnljot Bondø 1956 Nord-Statland
14 Ola Joakim Torske Ranheim 1986 Jøa
15 Åsne Ramfjord 1988 Namsos
16 Olav Johan Mork 1944 Nord-Statland
17 Lars Arnfinn Fjær 1971 Namsos
18 Endre Stene 1975 Spillum
19 Ole Hermann Melø 1975 Namdalseid

 

Miljøpartiet De Grønne
Nr. Navn Fødselsår Stilling
1 Marion Kristina Fust Sæternes 1966 Arkitekt
2 Eivind Wilhelm Skorstad 1987 Fotograf
3 Ingvild Jostad 1990 Psykolog
4 Kristin Sandberg Valderaune 1997 Jusstudent
5 Vegar Bakke Larsen 1983 Kunstner
6 Kristin Kjørsvik 1966 Adjunkt
7 Anna Rønning 1985 Hudpleier

 

Rødt
Nr. Navn Fødselsår Bosted
1 Hanne Lise Fahsing 1974 Spillum
2 Stian Haukø Skarstad 1974 Namsos
3 Marie Humbernes 1984 Namdalseid
4 Olav Endre Liseter 1985 Namsos
5 May-Sissel Utvik 1956 Namsos
6 Jon Martin Strat Thorsen 1984 Namsos
7 Sije Elden Helmersen 1994 Namsos
8 John Arne Andersen 1971 Namsos
9 Kristine Elden Helmersen 1997 Namsos
10 Kjell Harches Wessel 1961 Namsos
11 Mia Sofie Mortensen 1997 Fosslandsosen
12 Emil Berhns 1996 Namsos
13 Heidi Engelin 1963 Namsos
14 Olav Roger Laugen 1978 Namsos
15 Kristin Sundsvik 1994 Namsos
16 Marius Braateng Hojem 1986 Namsos
17 Siri Barstad Aune 1987 Bangsund
18 Martin Fyrileiv 1977 Namsos
19 Jenny Sofie Dervishaj 1992 Namsos
20 Geir Rønnes 1964 Spillum
21 Pernille Østrem 1995 Spillum
22 Adrian Angell Moe Selnes 1994 Bangsund
23 Ida Torsdatter Kristensen 1987 Namdalseid
24 Kim-Gunnar Skomsvold 1977 Namsos
25 Tom Erik Reitan 1982 Namsos

 

Senterpartiet
Nr. Navn Fødselsår Bosted
1 Steinar Lyngstad 1956 Namdalseid
2 Randi Dille 1962 Namsos
3 Trygve Jonny Sandvik 1964 Jøa
4 Peder Ingvaldsen 1997 Namsos
5 Nina Edel Damås 1967 Namdalseid
6 Kåre Kvåle 1956 Spillum
7 Ingri Merete Langaas Mausner 1967 Jøa
8 Sissel Stormo Holtan 1981 Namdalseid
9 Ann-Hege Lervåg 1974 Namsos
10 Bjørnar Schei 1963 Jøa
11 Bjørn Dag Derås 1960 Namdalseid
12 Bente Pedersen 1967 Namsos
13 Bjørnar Edvin Smines 1946 Lund
14 Roger Engesvik 1978 Spillum
15 Bendik Nygård 1997 Jøa
16 Kristine Altin 1984 Namdalseid
17 Torgeir Flak 1951 Bangsund
18 Sissel Margrethe Gjeset 1975 Jøa
19 Svein Harald Westvik 1973 Almlia
20 Rune Wik 1962 Jøa
21 Gunn Aina Holvik 1963 Namsos
22 Svenn Ove Jekthammer Fosseng 1981 Jøa
23 Trine Bjørnvold Skulstad 1988 Namdalseid
24 Alfred Skogmo 1956 Spillum
25 Trine Skjærvik 1964 Jøa
26 Olaf Aglen 1968 Otterøya
27 Svenn Hallgeir Kaldahl 1963 Statland
28 Reidun Kvalvik 1985 Bangsund
29 Trude Sandstad Eldnes 1984 Almlia
30 Tormod Andreas Bergum 1982 Namsos
31 Gunn Ågot Leithe 1968 Jøa
32 Roger Bendiksen 1968 Statland
33 Lars Jakob Jakobsen 1963 Spillum
34 Bodil Silset 1966 Namdalseid
35 Mathias Sellæg 1945 Namsos
36 Grethe Lillian Tranaas 1959 Jøa
37 Tomas Sandnes 1972 Otterøya
38 Sigbjørn Johannes Gjeset 1946 Jøa
39 John Otto Nordseth 1945 Spillum
40 Marit Hoff 1963 Jøa
41 Einar Johannes Skorstad 1932 Namsos
42 Tor Ludvig Bøgseth 1950 Namdalseid
43 Stian Skjærvik 1979 Jøa
44 Karin Hegsethtrø 1957 Namsos
45 Tone Beate Fossli 1972 Namdalseid
46 Hanne Aakervik Berg 1985 Bangsund

 

SV - Sosialistisk Venstreparti
Nr. Navn Fødselsår Bosted
1 Kjersti Tommelstad 1970 Namsos
2 Lars Østring 1959 Sjøåsen
3 Margreet Sloot 1960 Jøa
4 Simon Sanka Jensen 1982 Namsos
5 Mona Fossland 1973 Otterøya
6 Hilde Guddingsmo 1980 Namsos
7 Kåre Aalberg 1951 Vemundvik
8 Siri Andreassen Devik 1971 Otterøya
9 Tom Knobloch 1962 Namsos
10 Line Cesilie Fjær 1963 Bangsund
11 Ellinor Evjen Fossland 2001 Otterøya
12 Tom Verpe 1966 Bangsund
13 Sandra Strand Hansen 1994 Namsos
14 Jørgen Hoffmann 1946 Namsos
15 Fanny Louise Wullum Fahsing 1973 Namsos
16 John Patrick Lado 1967 Namsos
17 Torild Irene Abel Løvmo 1953 Jøa
18 Geir Strøm Aalberg 1980 Namsos
19 Kristoffer Bertelsen Johansen 1985 Namsos
20 Ingunn Kongsmo 1960 Lund
21 Tor Jørgen Olsen 1957 Namsos
22 Torunn Jenny Guldvik 1953 Namsos
23 Unni Helene Brøndbo 1947 Namsos
24 Øyvind Holm 1951 Namsos
25 Rita Sætran 1956 Spillum
26 Eystein Stordal 1949 Namsos
27 Karin Kvebæk 1957 Namsos
28 Lars Høiby 1957 Namsos
29 Grethe Elisabeth Sitter 1961 Namsos
30 Tor Nordbakk 1956 Jøa
31 Kari Ystgård 1951 Namsos
32 Anita Solberg Singsdal 1991 Namsos
33 Stig Jarl Bjøru 1948 Jøa
34 Anne Theresia Gansmo 1955 Vemundvik
35 Jarle Holien 1949 Namsos
36 Bodil Sofie Hanssen 1959 Namsos
37 Astrid Kristine Sørgjerd 1949 Namsos
38 Gøran Larssen 1958 Bangsund
39 Mary Louise Wullum 1949 Namsos
40 Knut Arne Lian 1958 Otterøya
41 Karin Anna Elisabet Bergstrøm 1954 Otterøya
42 Ingrid Sofie Østring 1963 Namsos
43 Øystein Lie Sæther 1979 Namsos
44 Torgeir Strøm 1952 Jøa

 

Venstre
Nr. Navn Fødselsår Bosted
1 Geir Olav Knappe 1968  
2 Gro Olden Jørgensen 1969  
3 Svein Lervik 1961  
4 Audur Thorisdottir 1976  
5 Olav Kristoffer Hegge Selnes 1983  
6 Hanna Rømo 1995  
7 Agnar Forbord 1956  
8 Eivor Hagerup 1982  
9 Inge Haarstad 1972  
10 Anne Cecilie Holm 1958  
11 Viggo Reinert 1952  
12 Kirsten Reinert Hustad 1980  
13 Bjørn Buner 1947  
14 Susana Castelejo 1974  
15 Arnt Ivar Jakobsen 1981  
16 Ellen Hennissen 1950  
17 Frode Staldvik 1961  
18 Astrid Eva Høye Prytz 1947  
19 Nils Roger Duna 1956  
20 Bodil Marion Rømo 1960  
21 Trond Roger Skogås-Rosedal 1977  
22 Hasan Hasanain 1952  
23 Øystein Løfsnes 1942  
24 Anne-Kristin Johansen 1953  
25 Reidar Tessem 1945  
26 Trygve Johan Collett Ebbing 1956  
27 Gerd Grong 1955  

Tidligstemming

Velgere som ønsker å stemme i perioden 1. juli til 9. august kan henvende seg til kommunen og avtale tid for å stemme.

Du kan ta kontakt på teleforn 74 21 71 00 eller henvende deg til:

  • Servicetorget Namsos
  • Servicekontoret/biblioteket Namdalseid
  • Servicekontoret Fosnes

Du må ha med legitimasjon for å få avgi stemme!

Partienes listeforslag

 

Innleverte listeforslag til kommunestyrevalget 2019 i Namsos kommune

 

Arbeiderpartiet

Arnhild Holstad, Namsos
Baard Skoglund Kristiansen, Jøa
Grete Kristine Oksdøl Lervik, Nord-Statland
Bjørn Roald Helmersen, Spillum
Gina Holmen Berre, Spillum
Svein Storø, Lund
Siv Grav, Bangsund
Hans Jarle Stein, Namdalseid
Renate Aglen Pedersen, Bangsund
Gunnar Hojem, Namsos
Marte Christin Jensen, Namsos
Espen Kristoffersen, Namsos
Tove Helene Fossland, Namdalseid
Jørn Helge Langstrand, Nord-Statland
Trine Pedersen Fagerhaug, Namsos
Frode Båtnes, Otterøya
Lene Bjørlykke Olufsen, Bangsund
Cato Berg, Namsos
Gunn Viviann Aarmo, Salsnes
Bernth-Erik Øien Fossli, Namdalseid
Silje Leirbekk, Jøa
Samer Omar, Namsos
Kristine Anzjøn Brattgjerd, Namdalseid
Frank Otto Grydeland, Spillum
Venke Marie Heimdal, Namsos
Joar Kolbjørn Reppen, Salsnes
Siv-Lena Mjønes, Namsos
Tom Cato Haukø Aune, Namsos
Trine Kjøl Oksdøl, Nord-Statland
Håvard Sæther, Namsos
Evelyn Grunnan, Namsos
Thore Jørgen Gustavsen, Namdalseid
Synnøve Helene Signe Broman, Bangsund
Jan Arve Homstad, Namsos
Karin Elisabeth Sinnes, Namsos
Bjørn Slørdal, Namdalseid
Aase Helene Aglen, Jøa
Egill Vatne, Salsnes
Åse Sofie Nordgård, Namsos
Terje Adde, Namsos
Anne Catalin Klingen, Bangsund
Bjørn Kristian Engen, Namsos
Berit Øie, Namsos
Sebastian Robert Wierzbicki, Namsos

Høyre

Lisa Therese Gamst Aglen, kunderådgiver
Amund Lein, daglig leder
Joar Olav Grøtting, daglig leder
Iren Anita Halbostad, geriatrisk sykepleier
Nils Sigurd Klykken, arbeidende styreleder
Øystein Sundnes, advokat
Elinor Sandvik Skjærvik, bestyrer
Olav Martin Ribsskog, pensjonist
Sigurd Pettersen, senior bedriftsrådgiver
Silje Sandnes, operasjonssykepleier
Mathis Andreas Heibert, overlege
Jørund Sverre Sandnes, boktrykker
Geir Tore Buvarp, lufthavnsjef
Mona Engstrøm, regnskapskonsulent
Arnt Skillingstad Rørvik, finansdirektør
Tom Collett Prytz, pensjonist
Morten Pedersen, daglig leder
Hege Bjørgum Skillingstad, advokat
Irina Vladimirovna Halbostad, kommunelege
Sissel Duun Kvalstad, butikmedarbeider
Per Bjarne Brasøygård, pensjonist
Siw Bleikvassli, advokat

Kristelig folkeparti

Anette Liseter, Namdalseid
Astrid Gustad Angelus, Namsos
Alfred Olav Fonn, Namsos
Per Olav Mork, Namsos
Margareth Kathrine Fonn, Spillum
Tone Laugen, Jøa
Johannes Berre, Spillum
Solfrid Berre, Spillum
Jon Olav Skreddernes, Jøa
Ida Alte, Nord-Statland
Martin Andre Lande Lindau, Namsos
Solvor Lende, Namsos
Yngve Arnljot Bondø, Nord-Statland
Ola Joakim Torske Ranheim, Jøa
Mathias Tværåli Stene, Namsos
Åsne Ramfjord, Namsos
Olav Johan Mork, Namdalseid
Lars Arnfinn Fjær, Namsos
Endre Stene, Spillum
Ole Hermann Melø, Namdalseid

Miljøpartiet De Grønne

Marion Fust Sæternes, arkitekt
Eivind Wilhelm Skorstad, fotograf
Ingvild Jostad, psykolog
Kristin Sandberg Valderaune, jusstudent
Vegar Bakke Larsen, kunstner
Kristin Kjørsvik, adjunkt
Anna Elizabeth Rønning, hudpleier

Rødt

Hanne Lise Fahsing, Spillum
Stian Haukø Skarstad, Namsos
Marie Humbernes, Namsos
Olav Endre Liseter, Namdalseid
May-Sissel Utvik, Namsos
Jon Martin Strat Thorsen, Namsos
Silje Elden Helmersen, Namsos
John Arne Andersen, Namsos
Kristine Elden Helmersen, Namsos
Kjell Harches Wessel, Namsos
Mia Sofie Mortensen, Fosslandsosen
Emil Behrns, Namsos
Heidi Engelin, Namsos
Olav Roger Laugen, Namsos
Kristin Sundsvik, Namsos
Marius Braateng Hojem, Namsos
Siri Barstad Aune, Bangsund
Martin Fyrileiv, Namsos
Jenny Sofie Dervishaj, Namsos
Geir Rønnes, Spillum
Pernille Østrem, Spillum
Adrian Angell Moe Selnes, Bangsund
Ida Torsdatter Kristensen, Namdalseid
Kim-Gunnar Skomsvold, Namsos
Tom Erik R. Johannessen, Namsos

Senterpartiet

Steinar Lyngstad, Namdalseid
Randi Dille, Namsos
Trygve Jonny Sandvik, Jøa
Peder Ingvaldsen, Namsos
Nina Edel Damås, Namdalseid
Kåre Kvåle, Spillum
Ingri Merete Langaas Mausner, Jøa
Sissel Stormo Holtan, Namdalseid
Ann-Hege Lervåg, Namsos
Bjørnar Schei, Jøa
Dag Bjørn Derås, Namdalseid
Bente Pedersen, Namsos
Bjørnar Edvin Smines, Lund
Roger Engesvik, Spillum
Bendik Nygård, Jøa
Kristine Altin, Namdalseid
Torgeir Flak, Bangsund
Sissel Margrethe Gjeset, Jøa
Svein Harald Westvik, Almlia
Rune Wik, Jøa
Gunn Aina Holvik, Namsos
Svenn Ove Jekthammer Fosseng, Jøa
Trine Bjørnvold Skulstad, Namdalseid
Alfred Skogmo, Spillum
Trine Skjærvik, Jøa
Olaf Aglen, Otterøya
Svenn Hallgeir Kaldahl, Statland
Reidun Kvalvik, Bangsund
Trude Sandstad Eldnes, Almlia
Tormod Andreas Bergum, Namsos
Gunn Ågot Leite, Jøa
Roger Bendiksen, Statland
Lars Jakob Jakobsen, Spillum
Bodil Silset, Namdalseid
Mathias Sellæg, Namsos
Grethe Lillian Tranaas, Jøa
Tomas Sandnes, Otterøya
Sigbjørn Johannes Gjeset, Jøa
John Otto Nordseth, Spillum
Marit Hoff, Jøa
Bodil Berg Nordtvedt, Namdalseid
Einar Johannes Skorstad, Namsos
Tor Ludvig Bøgseth, Namdalseid
Stian Skjærvik, Jøa
Karin Hegsethtrø, Namsos
Tone Beate Fossli, Namdalseid
Hanne Aakervik Berg, Bangsund

Fremskrittspartiet

Svein Erik Bugge, Namsos
Marika Aakervik Pedersen, Namsos
Christen Overgaard Sverkmo, Jøa
Stein Tore Wolff, Bangsund
Jonas Hoddø, Namsos
Anita Volden, Vemundvik
Jon Løvli, Namdalseid
Brian Olsen, Namsos
Trond Wibe, Namsos
Gunnar Modell, Namsos
Fanny Steffensen, Namsos
Bjørn Inge Sivertsen, Spillum

Sosialistisk Venstreparti

Kjersti Tommelstad, Namsos
Lars Østring, Sjøåsen
Margreet Sloot, Jøa
Simon Sanka Jensen, Namsos
Mona Fossland, Otterøya
Hilde Guddingsmo, Namsos
Kåre Aalberg, Vemundvik
Siri Andreassen Devik, Otterøya
Tom Knobloch, Namsos
Line Cesilie Fjær, Bangsund
Ellinor Evjen Fossland, Otterøya
Tom Verpe, Bangsund
Sandra Strand Hansen, Namsos
Jørgen Hoffmann, Namsos
Fanny Louise Wullum Fahsing, Namsos
John Patrick Lado, Namsos
Torild Irene Abel Løvmo, Jøa
Geir Strøm Aalberg, Namsos
Inger Margrethe Ugseth, Elvalandet
Kristoffer Bertelsen Johansen, Namsos
Ingunn Kongsmo, Lund
Tor Jørgen Olsen, Namsos
Torunn Jenny Guldvik, Namsos
Unni Helene Brøndbo, Namsos
Øyvind Holm, Namsos
Rita Sætran, Spillum
Eystein Stordal, Namsos
Karin Kvebæk, Namsos
Lars Høiby, Namsos
Grethe Elisabeth Sitter, Namsos
Tor Nordbakk, Jøa
Kari Ystgård, Namsos
Anita Solberg Singsdal, Namsos
Stig Jarl Bjøru, Jøa
Anne Theresia Gansmo, Vemundvik
Jarle Holien, Namsos
Bodil Sofie Hanssen, Namsos
Astrid Kristine Sørgjerd, Namsos
Gøran Larssen, Bangsund
Mary Louise Wullum, Namsos
Knut-Arne Lian, Otterøya
Karin Anna Elisabet Bergstrøm, Otterøya
Ingrid Sofie Østring, Namsos
Øystein Lie Sæther, Namsos

Venstre

Geir Olav Knappe, Namsos
Gro Olden Jørgensen, Namsos
Svein Lervik, Tøtdal
Audur Thorisdottir, Lund
Olav Kristoffer Hegge Selnes, Namsos
Hanna Kristine Rømo, Klinga
Agnar Forbord, Tøtdal
Eivor Hagerup, Otterøya
Inge Haarstad, Jøa
Anne Cecilie Ragna Holm, Bangsund
Viggo Reinert, Otterøya
Kirsten Reinert Hustad, Namsos
Bjørn Buner, Namsos
Susana Fernandes Castelejo, Bangsund
Arnt Ivar Jakobsen, Namsos
Ellen Hennissen, Bangsund
Frode Jarl Staldvik, Namsos
Astrid Eva Høye Prytz, Bangsund
Nils Roger Duna, Namsos
Bodil Marion Rømo, Gryta
Trond Roger Skogås-Rosendal, Namsos
Hasan Diab Nimer Hasanain, Namsos
Øystein Løfsnes, Spillum
Anne-Kristin Thoresen Johansen, Namsos
Reidar Tessem, Namsos
Trygve Johan Collett Ebbing, Bangsund
Gerd Grong, Namsos

 

 

Skal ditt parti stille liste?

Frister

Frist for innlevering av listeforslaget er mandag 1. april 2019 kl. 12.00
- Det er et krav at forslaget er kommet frem til kommunen – det er altså ikke nok at listeforslaget er 
  poststemplet innen fristen dersom dere velger å sende inn via posten
- Listen kan leveres direkte til Servicetorget Namsos kommune. Åpningstiden er hverdager kl. 08.00-15.45
- Listen kan sendes på e-post for å rekke fristen, men originalen MÅ leveres i papir så snart som mulig
   etter fristen

Fristen for å trekke tilbake et listeforslag er tirsdag 23. april 2019 kl. 12.00


Om listeforslaget

Partier som tidligere har stilt til valg kan levere inn forslag etter reglene om forenklet behandling. Det vil si at det er tilstrekkelig at forslaget underskrivers av to styremedlemmer i lokalpartiet.
Reglene for underskrift av listeforslag finner du i valgloven § 6-3 (1) 

Listeforslaget må skrives ut tosidig, slik at signaturene kommer på baksiden av selve listen. Det er ikke anledning til å levere listeforslaget på to adskilte ark.

Alle som er oppført på et listeforslag får brev fra kommunen om dette. De har rett til å kreve seg fritatt fra valg, innen en frist som blir oppgitt i brevet.

Vennligst bruk denne malen for listeforslag.

 

Partinavn på listeforslaget

Partinavnet som skal påføres listeforslaget skal være det samme som er registrert i Partiregisteret. Eksempel: «Rødt», ikke «Namsos Rødt»
Hvert parti kan bare stille en liste til valget. Det må også fremgå på listeforslaget at det gjelder kommunestyrevalget 2019.


Nye lokallag i Namsos

Alt knyttet til signatur av listeforslagene osv. forutsetter at det nye lokallaget/forslagsstiller er registrert i Enhetsregisteret. Det innebærer at det nye lokallaget har oversendt følgende dokumenter for registrering hos Enhetsregisteret:
- stiftelsesdokumenter
- vedtekter
- protokoll som viser valg av styret

Eventuelle styreendringer vil fremgå av årsmøteprotokollen, som i så fall må sendes Enhetsregisteret.


Antall listekandidater

Det skal velges 41 medlemmer til det nye kommunestyret i Namsos. Listeforslaget må inneholde minimum 7 kandidater og maksimalt 47 kandidater.

Det kan gis stemmetillegg (kumulering) til inntil 6 kandidater. Disse må stå først i listeforslaget og med uthevet skrift.
Stemmetillegg betyr at kandidatene får et tillegg i sitt stemmetall som tilsvarer 25 % av det antall stemmesedler som gis til listen ved valget.


Vedlegg til listeforslaget

Det skal følge et vedlegg med listeforslaget, med kandidatenes fødselsdato, og fødselsdato og bostedsadresse til de som har underskrevet på listeforslaget.
De partiene som er representert i dagens kommunestyrer har mottatt eget vedleggsskjema som valgansvarlig ber om at benyttes. Partier som ikke har mottatt denne listen, får den ved henvendelse til kommunen v/valgansvarlig. Det er ikke et krav at dette skjemaet benyttes, men et ønske.

Hvis en kandidat på liste ikke er innført i folkeregisteret som bosatt i (nye) Namsos kommune når listeforslaget innleveres, må det ligge ved en erklæring fra kandidaten om at denne vil være valgbar på valgdagen (altså bosatt i nye Namsos kommune på valgdagen)

Vedlegget kan med fordel oversendes elektronisk, da dataene skal overføres til et elektronisk valgadministrasjonssystem.

 

Alt du trenger å vite om valg finner du på Valg.no 

Du kan også ta kontakt med valgansvarlig for kommunevalget 2019 i nye Namsos kommune:
E-post: postmottak@namsos.kommune.no
Post: Valgstyret i Namsos kommune, postboks 333, 7801 Namsos
Valgansvarlig Tine Nermark Johnsen, tlf: 941 74 355, e-post:
tine-nermark.johnsen@namsos.kommune.no

Valgstyret

Valgstyret for 2019 består av politikere fra hele den nye kommunen, og er valgt av fellesnemnda.

Valgstyrets medlemmer 2019:

Arnhild Holstad, Namsos AP, leder
Steinar Lyngstad, Namdalseid SP, nestleder
Baard S. Kristiansen, Fosnes AP
Arne Magnar Bratberg, Namdalseid AP
Trine Fagerhaug, Namsos AP
Gunn Aina Holvik, Namsos SP
Bjørnar Smines, Lund grendelag
Lisa Aglen, Namsos Høyre
Amund Lein, Namsos Høyre
Kjersti Tommelstad, Namsos SV
Mona Fossland, Namsos SV
Geir Olav Knappe, Namsos Venstre
Per Olav Mork, Namsos KrF
Stein Tore Wolff, Namsos FrP
Sissel Thorsen, Grønt Forum Fosnes

Valgkretser

Fellesnemnda for nye Namsos kommune har vedtatt å slå sammen noen kretser, og noen kretser har fått nytt navn:

Namsos krets (består som tidligere)
Bangsund krets (består som tidligere)
Otterøy krets (består som tidligere)
Sørenget krets – tidligere Sørenget krets og Elvalandet krets slås sammen
Jøa krets (består som tidligere)
Salsnes/Lund krets – tidligere Salsnes og Lund krets slås sammen
Namdalseid krets – kretsene Bjørgan, Solhaug og Sjøåsen slås sammen og gis nytt navn
Statland krets – tidligere Statland krets og Buvik krets slås sammen

 

Krets:                                Valglokale:                                                                 Åpningstid:

Namsos krets                  NTE Arena                                                                  Kl. 09.00-20.00

Bangsund krets              Bangsund skole                                                           Kl. 12.00-19.00

Otterøy krets                  Otterøy oppvekstsenter, gymsalen                              Kl. 12.00-19.00

Sørenget krets                Sørenget skole, gymsalen                                          Kl. 12.00-19.00

Jøa krets                         Fyret, foajeen                                                             Kl. 12.00-19.00

Salsnes/Lund krets         Lundstua                                                                     Kl. 12.00-19.00

Namdalseid krets           Namdalseid samfunnshus                                           Kl. 12.00-19.00

Statland krets                 Statland skole, gymsalen                                            Kl. 12.00-19.00

Kontaktinformasjon

E-post: postmottak@namsos.kommune.no
Post: Valgstyret i Namsos kommune, postboks 333, 7801 Namsos
Valgansvarlig Tine Nermark Johnsen, tlf. 94174355, e-post: 
tine-nermark.johnsen@namsos.kommune.no